Tiggywingles. Na ratunek

Wideo jest czasowo niedostępne Polsat Viasat Nature

Serial dokumentalny pozwalający poznać kulisy pracy w szpitalu Tiggywinkles. Leżący na południowym-wschodzie Wielkiej Brytanii szpital to największa tego typu placówka na świecie, unikalna również dlatego, że specjalizuje się w rehabilitacji występujących lokalnie dzikich zwierząt.
Choć obecnie przybywa tu ponad 10 tysięcy rannych zwierząt rocznie, a w szpitalu pracuje przeszło 40 specjalistów, Tiggywinkles ma za sobą trudne początki. Placówkę powołano do życia w niewielkiej stodole, ale obecnie pełni ona rolę największego zwierzęcego szpitala Wielkiej Brytanii. Pracownicy działają według polityki nakazującej opiekę nad każdym stworzeniem. Ich celem jest pomoc rannym zwierzakom i wypuszczanie ich z powrotem na wolność. Współzałożyciel placówki, Les Stocker, twierdzi, że „Każde z tych zwierząt umiera, a naszą misją jest zapewnienie im drugiej szansy”.
Kręcony dniem i nocą materiał powstawał kilka tygodni i ukazuje losy zarówno weterynarzy, jak i ochotników niosących pomoc dzikim zwierzętom Wielkiej Brytanii.